Програма семінарів і майстер-класів Весна 2021

Програма доповнюється та корегується.

Слідкуйте за новинами на сайті та на сторінках заходу в facebookinstagram та telegram

Ми постараємося зробити наші заходи максимально цікавими та насиченими!

Чекаємо на Вас!

3 березня (середа)

11:00 – 13:00

Майстер-клас

Гуня власними руками – етнічно, стильно і завжди модно.

Оксана Косміна – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту народознавства НАН України. Коло наукових інтересів: історія матеріальної культури України, символіка традиційного народного вбрання, функціонування народного костюму у сучасному середовищі. Авторка багатьох наукових праць, серед яких монографія, статті у наукових збірниках, енциклопедіях, періодичних та Інтернет-виданнях.

Вартість: 150 грн.

З собою мати:

  1. Тканина – довжина виробу плюс 25 см при ширині тканини 140 см (Тканина має бути м’якою – типу пальтової, наближеної до пледу)
  2. все для шиття: сантиметр, ножиці, лінійку, крейду або мило для розмітки на тканині, голки, нитки
  3. продумати до чого ви будете її носити і гарний настрій!

13:00 – 15:00

Дискусія

Як бути о’кей в умовах турбулентності.
Про вплив мистецтва, природи, спілкування, волонтерства на психічне та фізичне здоров’я.

В часи «успішного успіху», в часи вигорання, в часи карантину та періодичних локдаунів, повного нерозуміння майбутнього оголилися життєві потреби, на які раніше не звертали увагу.
Не те, що не звертали, а не вважали їх пріоритетними. А вони виявилися важливими та базовими. В піраміді Маслоу не вказано «спілкування з природою», але його можна віднести до другого рівня – здоров’я, стабільність.

Під час заборони виходити на вулицю, гуляти парками, наближатися один до одного, відповідно несподівано люди відчули, як це важливо. А також співати, танцювати, малювати, інше. Люди як прокинулися і почали втілювати свої давно забуті мрії та бажання.

Поговоримо про це на зустрічі)
Обговоримо, як зробити нормою у своєму житті спілкування з природою, турботу про неї, вираження себе через мистецтво.

Наші експерти допоможуть розібратися в таких поняттях, як «арттерапія», «просте життя», «свідоме життя» і навіть навчать робити побачення з собою та сприймати себе під новим кутом.

В нас обов’язково все буде добре!
До зустрічі!

Модераторка: Маріанна Бойко – екоблогерка, тренерка зі сталих звичок, радіоведуча, авторка книжки “104 дні без поліетилену”
Максим Залевський – експерт з “простого життя”, президент у Global Ecovillage Network. Ukraine, засновник та куратор проєкту «Зелена школа»
Ольга Лукаш – психологиня, арт-терапевтка, експертка у темі саморегуляції з допомогою спонтанної творчості
Ірина Губіна – ландшафтна дизайнерка.

15:00 – 16:00

Лекція

Багаторівневі рекреаційні зони: бізнес для здоров’я.

Відпочинок у кроні дерева, у самій гущі гілок і листя… або біля його підніжжя… Або вдихнути сонячний аромат самої верхівки та вітру, який його гойдає – чи думали ви про те, як вам цього не вистачає у сучасному метушливому світі? Як можна знайти найкомфортніше для себе місце серед зелені, не нашкодивши при цьому деревам? Як створити для себе та інших безліч чудових можливостей для відновлення здоров’я.

Мовчан Валентина Олексіївна – кандидат біологічних наук, директор Інституту біомедичних технологій Університету “Україна”, пермакультурний дизайнер.

Участь безкоштовна.

16:00 – 18:00

Семінар

Гроші та творчість. 10 важливих кроків до фінансової незалежності творчої людини.

Юлія Дмух – автор та ідейна натхненниця ТМ «Самоделки», створює творчі освітні програми для дорослих та дітей в Україні та закордоном. Сертифікована ведуча трансформаційних ігор «Cash flow» і «ЛІЛА», арт-коуч, письменниця та успішна бізнес-леді.

Участь безкоштовна.

4 березня (четвер)

11:00 – 12:00

Лекція – діалог

«Як бути бадьорим і радісним: реально працюючі лайфхаки»

Спікер 1: Карiна Зайко, співзасновник ТОВ «ВЕРДЕ ВАХЕ», CEO, фахівець із біоелементології.
Спікер 2: Руслан Закрутний, лікар-психіатр, нарколог. Співзасновник ТОВ «ВЕРДЕ ВАХЕ», фахівець із медичної елементології в області психіатрії.

Лекція проводиться українською та російською мовами.

Участь безкоштовна.

12:00 – 13:00

Презентація

Матеріальний світ у віртуальному просторі.
Використання інформаційних технологій як інструменту комунікації виробника зі своєю цільовою аудиторією.

Презентація журналу Ukraine Textile (Україна Текстильна) – професійного спеціалізованого видання галузі текстильної, швейної і фешн індустрії України.

Микола Самойленко – головний редактор міжнародного інформаційного журналу Ukraine Textile (Україна Текстильна).

Участь безкоштовна.

13:00 – 14:00

Презентація

Як можна дружити з деревами і отримувати щорічний пасивний дохід від мікро і макро інвестицій? Презентація діючих проектів: “Мільйон Дерев”, “Спільний Садівник”, “Prime Forest”.

4-х річний досвід соціальних посадок в Києві, за містом і вздовж річок дерев. Пермакультурним органічний сад на 1200 рослин + пасивний або активний дохід – з екосистемою Адамаріс. Створення продуктивних лісів – як з лісом жити добре, і які можливості він дає, разом з компанією Prime Forest.

Роман Даниленко – організатор Інформаційного Центру Творцям родових помість, ініціатор спільного проекту «Мільйон Дерев» і «Екосистеми Адамаріс» – «Coogarden Спільний Садівник», засновник Першого Всеукраїнського Соціального проекту по посадці дерев «Мільйон Дерев». За 4 роки разом з командою і волонтерами організували посадки дерев на 20 локаціях в м. Київ, Київській та Житомирській областях, висаджено понад 5000 дерев.

Участь безкоштовна.

14:00 – 16:00

Майстер-клас

Кроїмо світшоти і худі за 5 хвилин для клієнта на відстані.

Метод Унімекс і спортивний одяг. Академія крою “Унімекс”
Участь безкоштовна.

16:00 – 17:00

Виступ

Чи може розраховувати органічний виробник на державну підтримку в 2021 році?

Андрій Коняшин – виконавчий директор Федерації органічного руху України.
Участь безкоштовна.

5 березня (п’ятниця) – День вишивки

11:00 – 13:00

Майстер-клас

Універсальний оберіг – восьмипелюсткова зірка швом пряма лиштва (пряма рахункова гладь).

Підходить жінкам, чоловікам, дітям на одязі, також на рушниках та інщих ужиткових предметах.

Ірина Зайцева – майстриня народної вишивки, членкиня Національної Спілки Майстрів Народного Мистецтва України, авторка та викладачка курсу вишивки.

Вартість матеріалів: 100 грн.

13:00 – 14:00

Презентація іноваційної бібліотечної послуги бібліотеки ім. В.А.Симоненка для дітей Централізованої бібліотечної системи Голосіївського району міста Києва

“Руками мами. Традиційне рукоділля через книгу та бібліотеку” в рамках міжнародного проєкту “Твори культуру: бібліотечні іноваційні послуги”

Тетяна Серебреннікова – завідувачка бібліотекою, майстриня, хендмейд-блогерка, авторка численних вишивальних проектів.

Участь безкоштовна.

14:00 – 15:00

Майстер-клас

Проста пряма низь.

Низь – це найбільш розповсюджена техніка вишивки Східного Поділля. Цей шов виконується з вивороту полотна і утворює чіткі геометричні узори. Шуляр Оксана Миколаївна – вишивальниця, автор проекту “Відродження східно-подільської сорочки в Бершадському районі (Вінницька область)”.

Вартість матеріалів: 80 грн (всі необхідні матеріали – схема, рівномірне полотно, голка, нитки муліне)

15:00 – 16:00

Семінар

Як вишивати в задоволення і при цьому заробляти на життя!

Христина Патик – співзасновниця бренду «Зерно – живий одяг» і просвітницької платформи «Зерно для екологічно свідомих людей». Участь безкоштовна.

16:00 – 17:30

Майстер-клас

Кафасор/поверхниця – один з найдавніших українських швів.

Як правило, кафасором вишивали зморщечку – роздільну смугу між уставкою і основною частиною рукава буковинської сорочки, вишивали найчастіше нитками одного кольору. Специфіка цього шва в тому, що ним вишиваються лише геометричні орнаменти. В основі кафасору/поверхниці лежить техніка прямої лічильної гладі, але є певні нюанси з якими ви ознайомитеся впродовж заняття.

Кафасор/поверхниця – цікава і не складна техніка вишивання і може застосовуватися не лише при вишиванні сорочок, а й для оздоблення побутових речей (ясиків, серветок, рушничків, торбинок) і сучасного одягу. Юлія Можайська – народна майстриня України, дослідниця традиційної вишивки, засновниця групи «Традиційна буковинська вишивка», авторка проєкту «Моя буковинська сорочка» і колекціонерка.

Участь безкоштовна.

6 березня (субота)

11:00 – 12:00

Лекція-презентація

Перша кустарна виставка 1906 року як піар національного стилю в одязі та сучасні вишивальні проєкти.

Відвідавши захід, Ви дізнаєтесь хто поставив завдання використовувати надбання мистецтва української вишивки для налагодження кустарного виробництва, як організація етнографічно-кустарної виставка сприяла утвердженню національного стилю в одязі, який суспільний резонанс викликала демонстрація старовинних зразків українських традиційних ужиткових речей та якою була стратегія розвитку кустарних промислів з виготовлення вбрання з національним маркером на початку ХХ століття. Також поговоримо про продовження модерного розвитку вишивальної традиції у сьогоденні.

Марина Олійник – науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, кандидат історичних наук.

Участь безкоштовна.

12:00 – 13:00

Ілюстраційне спілкування Вишивка в міській моді:
Історія + сучасність.

Зез Тетяна та ініціативна група Zeta-Atelier
Участь безкоштовна.

13:00 – 14:00

Майстер -клас

Апсайклінг. Виготовлення прикраси з джинсів.

Юлія Дмух – автор та ідейна натхненниця ТМ «Самоделки», створює творчі освітні програми для дорослих та дітей в Україні та за кордоном. Сертифікована ведуча трансформаційних ігор «Cash flow» і «ЛІЛА», арт-коуч, письменниця та успішна бізнес-леді.
Участь безкоштовна.

14:00 – 15:30

Лекція НЕ ГОДУЙ COVID!
6 змін у харчуванні, які захистять вас від КОВІДа.

У лекції ви дізнаєтесь про останні наукові дослідження, як неправильно обрані продукти або їх поєднання та помилки в способі життя непомітно підточують імунітет і призводять до важкого перебігу КОВІД-19 та інших вірусних простудних хвороб, навіть у молодих людей. Прості зміни у вашій тарілці та способі життя допоможуть відновити захисні сили організму і захистять від інфекцій.

Максим Погорілий – фуд-коуч, блогер, журналіст, який пише на теми здорового харчування. Автор програми розрахунку індивідуального раціону по 14 науково обґрунтованим параметрам корисності і алгоритму трансформації харчування для легкого та безпечного переходу на збалансований раціон.
Участь безкоштовна.

15:30 – 17:30

Майстер-клас

Створення резинки для волосся «Мак» з атласних стрічок власними руками.

На МК ви зможете зробити своїми руками аксесуар для зачіски в техніці канзаші.
Канзаші – це техніка створення прикрас, квітів та зажимів для волосся з шматочків тканини, складених у вигляді пелюстків квітів. Анна Щаслива – майстер.

Вартість матеріалів: 50 грн (атласні стрічки, тичинки, ножиці, клейовий пістолет, свічка, голка з ниткою, резинка, листочки).
МК разрахован на дорослих та дітей від 10 років.